ARTPOLE.IF — це арт-об’єкти і перформанси, майстер-класи, дитяча програма в тіпі й акустична майстерня казки, документальне кіно/відеопоезія та інтерактивні лекції/дискусії просто неба.
11/07 — новий проект ATLAS ESTREMO від Юрія Андруховича і гурту KARBIDO /Україна-Польща
12/07 — ніч музики
AKSAK BALKAN TRIO / Польща
МАРК ТОКАР ТРІО / Україна
VURAJ / Білорусь
MAVIGIZ / Туреччина
DUODUO / Україна
та проекти лабораторії «АртПоля».
Перформанси та об’єкти в просторі
Мирослав Вайда / Жанна Кадирова / Ілона Сільваші / Ярослав Присяжнюк / Віталій Кохан / Анатолій Белов / Влад Креймер / Ярема Стецик / Бенджамін Коуп.
Кордони — лінії. Лінії розмежовують простір. Лінії сполучають точки в просторі. Точки і лінії утворюють орнаменти. Геометрія межує з мистецтвом. Твій рух у просторі, шлях, лінія, означена відбитком твоїх слідів. Кордони і орнаменти — тема "АртПоля" цьогоріч.
Риски — риси. Сліди — наслідки. Відбитки в часі й просторі. Визначити важливі для нас знаки й символи, вигадати нові, відчути ритм їх повторення й створити актуальний орнамент. Разом відшукати нову форму, використовуючи різноманітні знання і набутий протягом останнього року спільний досвід. У міжнародній лабораторії АртПоля передбачається багато тематичних авторських проектів, що створюються спеціально для цієї події, спілкування й тотальне залучення всіх до різноманітних творчих процесів.
Майстер-класи.
«Дорога до персонального звуку»
Пісня розглядається Уляною Горбачевською як місток між тим, що було і буде, між предками і нащадками... В кожному з нас живе першозвук — своєрідний як відбиток пальців. Віднайдення його дає колосальний імпульс для творення, будячи приспані зони в тілі і карбуючи дух. Відкриття цього звуку є дуже важливим. До такого звуку хочеться долучитись, бути співучасником. І тільки коли зустрічаються справжні звуки єства, складається пісня — одна на всіх і одночасно індивідуальна. Це зустріч людей на перетині доріг... Дослідження звуку проходить через українські традиційні пісні: ритуальні, сольні, багатоголосні.
Ціанотипія
Цей спосіб монохромного фотодруку був винайдений у 1842 році вченим Джоном Гершелем. Першими ціанотипію почали використовувати ботаніки — для отримання фотограм рослин. Характерних відтінків сіро-синього та глибокого блакитного зображенням надає «берлінська блакить» — нерозчинна сполука, що виникає під час змішування інгредієнтів для фотоемульсії. Майстерня ціанотипії продовжить дивувати — кілька старовинних технологій будуть об’єднані задля створення незабутніх фотокарток і панно для АртПоля. Гайда ловити сонячне проміння!
Кераміка
Вже традиційно з техніками роботи з глиною, зокрема на гончарному крузі, знайомитиме одесит Михайло Плужник. З його допомогою можна буде створити найрізноманітніші речі — від японського чайного посуду до авторських іграшок. До майстер-класів долучиться також один з найвиразніших кримськотатарських керамістів Рустем Скібін — його роботи, прикрашені яскравим розписом на основі кримськотатарської вишивки, відомі далеко за межами України. Рустем не лише проводитиме практичні заняття, а й розповість про семантику кримськотатарського орнаменту, про кераміку в побуті та архітектурі кримських татар.
Лабораторія шуму на базі музичних середовищ Pincet, Хатнєграння і Субпродукт
танець і імпровізація
акустична майстерня казки «Велике Вухо»
дитяча програма в тіпі
та інші.
Відео-поезія і документальне кіно
CYCLOP
DOCUDAYS UA
#BABYLON’13
фрагменти з фільмів «Жива ватра» Остапа Костюка і «Бальзам» Дінари Ахтемової, зустрічі з режисерами.
12/07 музика
AKSAK BALKAN TRIO / Польща
Присвячений музиці Південно-Східної Європи проект, в якому беруть участь Марія Натансон (скрипка, спів) — за відгуками преси, найяскравіший голос польської world-music-сцени, а також Пьотр Майчина (бузукі, лютня, гітара) і Роберт Бжезовский (контрабас). Як говорять вони самі, їх музика увібрала сонячні звуки з-над Егейського моря, меланхолійні ноти передмість Бухареста, запальні пісні портових районів Салонік та вогнисті циганські ритми.
МАРК ТОКАР ТРІО / Україна
Марк Токар — джазовий контрабасист світового рівня, учасник численних міжнародних проектів, перший український музикант, що грав на престижному Chicago Jazz Festival. У складі його тріо — представники молодого покоління українських джазових музикантів саксофоніст Михайло Балог та барабанщик Ігор Гнидин.
MAVIGIZ / Туреччина
Музиканти Mavigiz грають на старовинних інструментах Туреччини, улюблених в народі, оповитих легендами та переказами, оспіваних у казках. Це баглама, що з древніх часів супроводжувала мандрівних поетів, та особливої конструкції флейта — кавал. Вони звучать у поєднанні з гітарою, відповідно, і в репертуарі гурту турецька музична традиція поєднується з сучасними запозиченнями: тріо виконує і народні пісні, яким вже декілька сотень років, і новітні твори.
DUODUO / Україна
Дует Олени Єременко з відомого львівського гурту «Бурдон» та Мартіна Няги. DuoDuo грає західноєвропейську музику — часом із бароковим, а часом зі скандинавским забарвленням. Серед інстурментів — скрипка, віолончель, а також середньовічний інструмент морахарпа, який зараз зустрічається хіба у Швеції. На «АртПолі» до дуету долучиться також Любко Маріаш (перкусія).
Програма доповнюється.
Маршрут і побут
Найближчі до фестивалю великі міста — Івано-Франківськ (57 км) і Тернопіль (100 км).
Трансфери з Івано-Франківська відправлятимуться з залізничного вокзалу, вартість — 30 грн в один бік, контактні телефони — (050) 434 2455 і (096) 648 5438, Володимир.
Вартість трансферу з Тернополя — 75 грн в один бік, 140 грн в обидва боки, контактний телефон — 097 966 5234, Андрій.
Проживання — в наметовому містечку, розташованому в яблуневому саду на березі Дністра. На території є туалети та душі, а також питна вода. Звертаємо вашу увагу — перебування у наметовому містечку можливе лише за наявності спеціального браслета, на який обмінюється квиток. Також можна поселитися у місцевих жителів. На ARTPOLE.IF працюватиме власна кухня, «панську» каву готуватиме Коза-Бар з Тернополя.
ARTPOLE.IF / міжнародна творча лабораторія
Уніж, Івано-Франківська область
8-12 липня
Квитки:
• в перепродажі 220 грн. на 8-12 липня та 120 грн. на 11-12 липня.
• на місці події 250 грн. на 8-12 липня та 150 грн. на 11-12 липня.
Вхід для дітей до 12 років безкоштовний.
Кошти з квитків частково будуть направлені на вирішення актуальних проблем друзів зі сходу України й Криму.